Czym właściwie jest agregat prądotwórczy? Wiele z nas słyszało tę nazwę, jednakowoż czy aby na pewno wiemy co dokładnie się za nią kryje? Wypożyczalnia agregatów prądotwórczych do FOGO. Otóż zasadniczo jest to specyficzny generator prądotwórczy. Innymi słowy, jest to urządzenie elektroenergetyczne, które stanowi całkowicie samodzielne źródło prądu. Urządzenie to składa się z prądnicy synchronicznej oraz silnika spalinowego, jak również rozdzielnicy elektrycznej. Agregat posiada także urządzenia kontrolo-pomiarowe oraz pomocnicze, które są rozmieszczone na de facto wspólnej metalowej konstrukcji. Jakby nie patrzeć, agregaty są notabene autonomicznymi zespołami, których celem jest oczywiście wytwarzanie elektrycznej energii.
Wypożyczalnia agregatów prądotwórczych do FOGO – jedyny słuszny wynajem.
Trzeba też sobie jasno uzmysłowić, iż agregaty prądotwórcze znajdują swe zastosowanie w dwóch ważkich destynacjach. Urządzenia te – można powiedzieć – w zastosowaniu podstawowym służą do – nomen omen – wygenerowania energii elektrycznej dla różnorodnych doprawdy potrzeb. Może chodzić tu zarówno o siłę napędową, o światło, jak i na przykład o ogrzewanie. To przydatne urządzenie, zwłaszcza w obszarze, w którym nie ma innych źródeł zasilania.
Tymczasem agregaty prądotwórcze w tak zwanym zastosowaniu pomocniczym służą z kolei do tego, by „ratować” sytuację wtedy, kiedy konwencjonalna sieć rozdzielcza jest uszkodzona bądź też całkiem przerwana. Wiadomo, że w takiej sytuacji mogą powstać ogromne szkody materialne lub finansowe – i wówczas taki agregat może okazać się niesłychanie przydatnym „pomocnikiem”, którego wartości nie powinniśmy bagatelizować. Swoistą ciekawostką jest fakt, że istnieją dwa rodzaje agregatów. Agregat w zastosowaniu lądowym oraz drugi – w zastosowaniu morskim.
Agregaty mają też doprawdy różne mocowania. Co to znaczy? Wyróżnić tu możemy stałe mocowania, co oznacza nic innego jak stałą, stacjonarną instalację. Istnieją też jednakże instalacje ruchome, które – najzwyczajniej w świecie – łatwiej przenosić w razie potrzeby. Istnieją też dwa podstawowe rodzaje sterowania agregatów jako takich. Chodzi tu o sterowanie ręczne, jak również automatyczne.
Z czego natomiast składa się agregat prądotwórczy?
Przeanalizujmy jego budowę. Można powiedzieć, że jego sercem i – dosłownie – motorem napędowym jest silnik wysokoprężny (tj. silnik typu diesel) albo też benzynowa jednostka napędowa wraz z rozruchem ręcznym bądź też i elektrycznym. Inną istotną częścią agregatu jest tzw. prądnica synchroniczna zwana samowzbudną. Należy nadmienić, iż może być ona wyposażona w przydatną stabilizację napięcia o nazwie AVR. Kolejną częścią agregatu jest – po prostu – metalowa rama do spółki z niezbędnymi amortyzatorami metalowo-gumowymi. Niektóre agregaty wyposażone są też w akumulatory (razem zresztą z osprzętem). Agregat posiada też przyłącza z gniazdami. Istotny też jest oczywiście – ze zrozumiałych względów – zbiornik paliwa. Maszyna posiada też tłumik spalin. Niektóre modele mają nam do zaoferowania ponadto – wyciszoną obudowę.
Niektóre firmy oferują wynajem agregatów prądotwórczych. Niekiedy wynajem agregatów może się opłacić, zwłaszcza wtedy, kiedy nie potrzebujemy tegoż urządzenia na co dzień, a jedynie – na przykład – w awaryjnej sytuacji bądź też okazjonalnie, od czasu do czasu. Wówczas taka firma jak wypożyczalnia agregatów budowlanych może być dla nas świetnym wyborem.
Reasumując, agregat prądotwórczy to bardzo przydatne urządzenie, które może nam bardzo mocno pomóc w sytuacji iście kryzysowej. Wówczas takie samodzielne źródło energii może być dla nas na wagę złota…
Wypożyczalnia agregatów prądotwórczych – Warto!