LACTINOVA mama, LACTINOVA® mama probiotyk, LACTINOVA® mama probiotyk dla kobiet mam,

Skuteczne leczenie infekcji intymnej i szybkie gojenie się okolic krocza

Infekcjom pochwy bakteryjnym i grzybiczym towarzyszą wyjątkowo nieprzyjemne objawy dla kobiety, w tym obfite upławy, nieprzyjemny zapach, swędzenie, podrażnienie i zaburzenia oddawania moczu. W takich przypadkach kobiety często zaczynają eksperymentować i stosować różne środki przeciwbakteryjne, co może pogorszyć i tak już nieprzyjemną sytuację. Faktem jest, że wiele leków może być nieskutecznych, jeśli wpływają tylko na niektóre rodzaje mikroorganizmów, a także hamują korzystną mikroflorę pochwy. Leczenie infekcji intymnej można przeprowadzać za pomocą globulek dopochwowych z kwasem hialuronowym oraz przy użyciu żelu również z tym składnikiem wzbogaconym o witaminy i kwas mlekowy. Na rynku można nabyć kaspułki dopochwowe przeciwzapalne bez recepty i żel na gojenie się krocza firmy Hexanova.

Naturalne leczenie infekcji intymnych

Infekcje intymne mają miejsce wtedy, gdy naturalna równowaga bakterii w pochwie zostaje zaburzona. Przyczyną mogą być irygacje dopochwowe lub produkty do higieny intymnej o silnym zapachu. Objawy infekcji to nieprzyjemny zapach lub lekkie pieczenie podczas oddawania moczu. Naturalne leczenie infekcji intymnych za pomocą sprawdzonych i skutecznych leków zawierających cenne składniki niweluje stan chorobowy nie zmieniając pH pochwy i flory bakteryjnej.

Kandydoza i bakteryjne zapalenie pochwy nie są przenoszone drogą płciową. Przyczyną choroby jest zmiana środowiska pochwy, a to z kolei może powodować osłabioną odporność, gęsta syntetyczna bielizna i stosowanie antybiotyków. Osobno należy wyróżnić wirusowe zapalenie pochwy. Obejmuje kilka chorób naraz spowodowanych przez różne wirusy. Oznaki takiego zapalenia pochwy mogą obejmować rany w pochwie, swędzenie i nieprzyjemnie pachnące wydzieliny.

Kaspułki dopochwowe przeciwzapalne są szeroko stosowaną formą leczenia chorób ginekologicznych i wykorzystywaną przez kobiety, które chcą zachować swoją naturalną florę bakteryjną. Produkty te zawierają probiotyki niezbędne do utrzymania pH pochwy, mają działanie nawilżające zapobiegając infekcjom. Czy leczenie infekcji intymnych podczas okresu jest możliwe? Ginekolodzy wskazują, że na czas trwania miesiączki stosowanie leków dopochwowych powinno być wstrzymane. Jednak po zakończeniu krwawienia można umieszczać kapsułki w pochwie i nakładać żel na okolice intymne.

Czy leczenie infekcji intymnych bez recepty jest możliwe?

Producent wyrobów ginekologicznych Hexanova posiada w swojej ofercie produkty, które zapewniają skuteczne leczenie infekcji intymnych. Kapsułki dopochwowe z kwasem hialuronowym niwelują suchość pochwy i powodują jej nawilżenie, zwiększając poczucie komfortu i higieny. Zmniejszają ryzyko otarć, urazów i podrażnień, przyczyniają się do regeneracji nabłonka. Wyroby te składają się z kwasu hialuronowego, który zapewnia elastyczność komórek i poprawia stan błony śluzowej pochwy.

Kolejny składnik to kwas mlekowy, który jest naturalną substancją w narządach płciowych. Wpływa to na utrzymanie właściwego pH. Pozwala zregenerować nabłonek i chroni. Wile kobiet zastanawia się jak leczyć infekcje intymne w ciąży? Po konsultacji z ginekologiem mogą one również stosować kaspułki dopochwowe przeciwzapalne https://hexanova.pl/ginekologia/hexatiab-kapsulki-dopochwowe/ na bazie wymienionych wyżej składników.

Jak przyspieszyć gojenie się krocza po porodzie?

Hexatiab, żel dopochwowy został stworzony z myślą o kobietach po porodzie, które poszukują skutecznego i bezpiecznego produktu na gojenie się krocza. Żel posiada działanie miejscowe wytwarzając barierę ochronną, wskazany jest także na blizny poporodowe. Kobiety po urodzeniu dziecka podatne są różnego rodzaju infekcje stosując żel oparty na takich składnikach jak srebro i miedź uzyskując ochronę przed namnażaniem się mikroorganizmów chorobotwórczych i grzybów Candida albicans.

Nie ma sensu dalej zastanawiać się jak przyspieszyc gojenie sie krocza, lecz rozpocząć stosowanie żelu dopochwowego, który złagodzi podrażnienia w okolicy krocza i zewnętrznych narządów płciowych. Produkt zawiera kwas hialuronowy i witaminę E, co gwarantuje kobiecie lepsze nawilżenie okolic intymnych i szybszą regenerację tkanek. Niektórzy pytają w aptekach o masc na gojenie sie krocza, lecz omawiany żel spełni wszystkie potrzeby kobiet po porodzie, dzięki zawartości Fomblinu przyczyni się do zmniejszenia przerostu i przebarwienia blizny. Ponadto produkt wspiera leczenie zmian wirusowych HSV oraz grzybiczych. Więcej info: https://www.kobiecesprawy24.pl/


 

Chcesz zostać mamą? Sprawdź!

LACTINOVA® mama to specjalistyczny, doustny probiotyk uzupełniający mikrobiotę:

LACTINOVA® mama to specjalistyczny, doustny probiotyk uzupełniający mikrobiotę.

 

 

 

Zobacz również