instalacje lpg płock, instalacja lpg płock, montaż lpg płock, lpg płock,

Instalacje LPG Płock – montaż i serwis – oszczędź na paliwie!

Instalacje LPG to coś, co podbiło serca Polaków. Jesteśmy oszczędnym narodem, a LPG to właśnie oszczędność. Taki system zainstalowany w samochodzie generuje mniej kosztów – wysokość rachunku na stacji benzynowej przy zatankowaniu gazu do pełna nie przeraża aż tak bardzo w stosunku do samej benzyny. Coraz więcej ludzi decyduje się na założenie instalacji LPG. Zauważyli to również projektanci nowych marek, którzy zaczęli oferować samochodu z fabryczną instalacją LPG. Dlaczego to rozwiązanie stało się tak popularne?

LPG – czym właściwie jest?

Żeby zacząć cokolwiek wyjaśniać, należy najpierw przetłumaczyć tenże skrót. LPG czyli liquefied petroleum gas. Uzyskany został przez dr. Waltera Snellinga w 1910r., a więc cieszymy się jego dobrem już od ponad stu lat. To po prostu propan-butan, który nie jest drogim rozwiązaniem na polskim rynku. Być może dlatego zyskał tak bardzo na popularności, bo jest to alternatywne i oszczędne źródło napędu. Nie generuje aż tak dużych kosztów jak olej napędowy czy benzyna. LPG jest produktem ubocznym otrzymywanym przy rafinacji ropy naftowej. Gaz ulega skropleniu w warunkach ciśnienia od 2,2 do 4 atmosfer. Wtłaczany do butli jest z siłą 6 atmosfer. Zbiorniki nigdy nie są napełniane w 100%, a jedynie do 85%. Wszystko po to, by zapobiec rozerwaniu butli przez ciecz, która rozszerza się w wyniku zmiany temperatury.

Instalacja LPG Płock – jak to działa?

LPG w stanie ciekłym przechodzi z butli gazowej przez wielozawór do reduktora (parownika). To właśnie tam zmienia się ze stanu ciekłego w gazowy i nadaje się do zmieszania się z powietrzem. Następnie gaz przedostaje się przez stałowartościowy, ręczny regulator dawki gazu do miksera. Mieszanina powietrzno-gazowa, która tworzy się w mikserze transportuje się do dolotowego kolektora, a później do cylindra drogą przez ssące zawory.

Gdzie w Płocku najlepiej się udać, by założyć instalację LPG?

Najlepiej zlecić to fachowcom. Nie należy korzystać z usług niesprawdzonych czy też ludzi, którzy nie mają o tym zielonego pojęcia. Trzeba pamiętać, że to przełoży się na nasze i innych użytkowników drogi bezpieczeństwo, a więc z pewnością warto w to zainwestować i mieć spokojną głowę. Koszt takiej instalacji to zależnie od generacji samochodu, rocznika, marki modelu to od 2000zł do blisko 5000zł. Ogółem ta cena może przerażać, ale tylko na początku. Montaż LPG w Płocku należy traktować jako inwestycję, która niechybnie zwróci się wraz z użytkowaniem samochodu i tankowaniem go bardzo tanim propanem-butanem. LPG to przecież alternatywne, bezpieczne i w pełni sprawdzone paliwo, które jest obecne w Polsce w przystępnej cenie. W autoryzowanych, godnych polecenia serwisach autogazu zajmujących się stricte instalacją LPG w Płocku otrzymamy fachowe doradztwo z tego zakresu. Specjaliści doradzą, który rodzaj dla danego auta jest odpowiedni, zrobią wycenę, zajmą się montażem, wystawią homologację oraz zapewnią pierwszy przegląd instalacji zupełnie za darmo. 

Jakie korzyści można osiągnąć, korzystając z usług instalacji LPG w Płocku?

Pozbieraliśmy najważniejsze informacje, które być może przekonają Cię do podjęcia ostatecznej decyzji.

  • Oszczędność – ceny za litr benzyny i litr LPG oczywiście są zmienne, jednak jest to zazwyczaj stosunek 2:1, czyli połowę pieniędzy zostaje na naszym koncie przy pełnej butli gazu.
  • Wydajność – w zależności od pojemności zbiornika i tak można przebywać spore odległości bez często tankowania.
  • Ogólna dostępność – LPG w Polsce to nie niszowy temat. W całym kraju właściwie na każdej stacji można zatankować gaz.
  • Brak widocznych zmian – po samochodzie nie widać, że była zakładana w nim instalacja LPG. Wszystko jest sprytnie ukryte, a sama butla nie zabiera w ogóle miejsca, bo zazwyczaj jest umieszczona w miejscu koła zapasowego w bagażniku.

Zdecyduj się na montaż instalacji LPG w Płocku i jeździj dużo oszczędniej!

Zobacz również