usługi księgowe płock

Najlepsze biuro rachunkowe w Płocku to Fin-Info

Biuro rachunkowe płock to instytucja, z usług której korzystają najczęściej większe firmy. Zajmuje się rozliczaniem wszelkich dokumentów, które są podstawą działalności gospodarczej. Współcześnie z usług biur korzystają również właściciele niewielkich firm, a także jednoosobowej działalności gospodarczej. Dzięki temu mają pewność, że ich dokumenty znajdują się w rękach specjalistów i nie muszą samodzielnie martwić się ich wypełnieniem. Biura działają na zasadzie licencji udzielanej przez Ministra Finansów, co dodatkowo zwiększa wiarygodność i rzetelność ich działalności.

biuro rachunkowe w płocku

Usługi rachunkowe Płock

Podstawowe usługi oferowane przez biura rachunkowe dotyczą zagadnień podatkowych. Instytucje prowadzą więc księgi rachunkowe, podatkowe księgi przychodów i rozchodów, ewidencje (rejestry) służące rozliczeniu podatku VAT od towarów i usług. W zakres działalności podatkowej biur wchodzi również kontrola formalna i rachunkowa dokumentów. W obowiązkach prowadzenia, przygotowywania i wypełniania deklaracji i korespondencji z Urzędem Skarbowym także pośredniczą biura. Mogą one nawet reprezentować klienta przed Urzędem Skarbowym. Biuro rachunkowe płock często prowadzi także sprawy kadrowe. Ułatwia to funkcjonowanie firmom, które nie zatrudniają oddzielnie osoby odpowiedzialnej za kadry. Tym samym biura sporządzają listy płac, prowadzą kartoteki pracownicze, rozliczają podatek dochodowy zatrudnionych pracowników. W zakres obowiązków wlicza się również korespondencja z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, reprezentowanie przed tym zakładem oraz prowadzenie dokumentacji BHP.

biuro-rachunkowe-plock

Usługi księgowe Płock

Biura rachunkowe prowadzą także pełną obsługę przygotowywania i nadzorowania umów o pracę oraz umów cywilno-prawnych. Okazuje się jednak, że biura rachunkowe oferują też pomoc niemalże we wszystkich sprawach, które mogą przerastać potencjalnego klienta. Pomogą więc przy procedurze zakładania działalności gospodarczej, poprowadzą sprawy przekształceń prawnych w firmie, a nawet zajmą się zmniejszeniem zaległości księgowych. Pracownicy biur są też zazwyczaj odpowiednio przeszkoleni, by szkolić innych. Tym samym można zamówić usługę przeszkolenia pracowników danej firmy w zakresie obsługi programu Płatnik czy obsługi innych programów księgowych. Niektóre z firm rachunkowych świadczą też usługi informatyczne. Doradzając i szkoląc z zakresu optymalizacji informatyzacji rachunkowości, pomagają w sprawnym funkcjonowaniu firmy. Biuro rachunkowe płock jest więc najbardziej kompleksowym księgowym czasów – potrafi wszystko i na dodatek wszystkie usługi są w jednym miejscu.

Zobacz również